Obchod

Pigmenty

SINDAT spol. s r.o. je od roku 2002 výhradním zástupcem a distributorem německé firmy Heubach GmbH pro Českou a Slovenskou republiku. Její produkty dodává z lokálního skladu v ČR. Firma Heubach patří mezi významné světové výrobce antikorozních pigmentů, anorganických a organických pigmentů, tonovacích systémů a pigmentových preparací různého typu. Aplikačně její produkty směřují hlavně do výroby nátěrových hmot (pro průmyslové použití i hobby sektoru), dekoračních malířských barev, práškových nátěr. hmot, plastikářského průmyslu, výroby tiskařských barev a dalších speciálních oborů (např. papírenský průmysl, barvení osiva, barvení viskozy apod.).

Antikorozní pigmenty

Jde hlavně o produkty na bázi zinkfosfátu (standartní zinkfosfát ale stále více se prosazující modifikované zinkfosfáty) ale i o „zincfree“ produkty s důrazem na průmyslové aplikace (autoprůmysl, strojírenství, stavební konstrukce, letecký průmysl atd.).

Anorganické pigmenty

V sortimentu jsou hlavně vysokostálostní pigmenty pro exterierové aplikace.

Organické pigmenty

Důraz je kladen na tzv. HP pigmenty tj. pigmenty s vysokými stálostmi, ftalocyaninové pigmenty modré i zelené hlavně pro průmyslové použítí ale v nabídce jsou i standardní pigmenty pro interierové aplikace resp. hobby sektor.

Tonovací systémy

Díky rozsáhlému vývojovému a technicko aplikačnímu zázemí a vlastní pigmentové základně jde o nejdynamičtěji se rozvíjející výrobní segment v posledních letech. Jedná se o speciální tonovací systémy pro vodouředitelné nátěrové hmoty ale i pro univerzální použití s orientací jednak na průmyslové aplikace a jednak i pro prodejní místa v hobby prodejnách.

V nabídce jsou již standardní tonovací systémy nebo je v případě dohody možno vyvinout i speciální tonovací systém dle požadavků zákazníka.